Memoriał im. Stacha Cichonia - grupy eliminacyjne

Turniej piłkarski w ramach charytatywnego Memoriału im. Stacha Cichonia rusza już w najbliższą niedzielę. To właśnie 3 lutego zagrają dwie grupy eliminacyjne, a kolejne dwie w przyszłą niedzielę - czyli 10 lutego. Wielki finał z udziałem najlepszych ośmiu zespołów odbędzie się 3 marca. Wszystkie rozgrywki w hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach.

W tym roku całkowity dochód z wpisowych od drużyn oraz zebranych funduszy podczas licytacji pamiątek i imprez towarzyszących przeznaczone zostaną jak zawsze na leczenie Mateusza Chrobaka, który urodził się ze złożoną wadą serca, a w tym roku także dla Emilki Judasz, która urodziła się z zespołem Downa i ciężką wadą serca. Teraz ma dwa i pół roku, przeszła już siedem operacji pomimo tak krótkiego czasu od narodzin.

W wyniku komplikacji pooperacyjnych okazało się, że Emilka potrzebuje rozrusznika serca. Uszkodzona została przepona, uwidoczniły się napady padaczkowe, podejrzenie Choroby Hirschsprunga (niedrożność jelit) i poważne problemy z płucami. Obecnie Emilka jest pod stałą opieką wielospecjalistyczną, co wiąże się z częstymi badaniami kontrolnymi. Emilka dzielnie walczy z wszystkimi przeciwnościami jakie przyniosła jej choroba, ale Zespołu Downa nigdy nie uda się w pełni pokonać,. Obniża on między innymi sprawność ruchową dziewczynki (obecnie siedzi - jeszcze nie chodzi samodzielnie, nie mówi, karmiona jest tylko sondą).

Nadal potrzebna jest stała i intensywna rehabilitacja, zajęcia z logopedą, które pomogą jej osiągnąć jak najwyższy poziom rozwoju psychicznego jak i fizycznego. Leki i rehabilitacja dla Emilki wymagają wysokich nakładów finansowych, stąd pomoc organizatorów charytatywnego Memoriału im. Stacha Cichonia, aby dobrze nam znanemu już Mateuszkowi, dla którego gramy od dziesięciu lat, pomóc także Emilce Judasz.

Mateusz Chrobak natomiast do dziś już nastolatek, ale w swoim życiu doświadczył tyle bólu i stresu, ile nie wytrzymałby niejeden dorosły. Mimo tego wszystkiego dzielnie walczy o każdy kolejny dzień. Wykazuje wielką wolę życia, a przy tym jest niezwykle mądrym i pogodnym dzieckiem, ciekawym świata i ludzi, którego największym marzeniem jest mieć „naprawione serduszko”. Rodzicom i nam, jako organizatorom charytatywnego Memoriału im. Stacha Cichonia dodaje sił, byśmy walczyli o jego życie. Ma wrodzoną skomplikowaną wadę serca, przeszedł już szereg operacji, a więcej na jego temat możecie znaleźć na stronie mateuszchrobak.pl

Licytacje - Emilka Judasz - zapraszamy do grupy na Facebooku, charytatywna zbiórka na leczenie Emilki