Juniorzy remisowo zakończyli sezon...

Juniorzy Orła Myślenice w ubiegłą niedzielę rozegrali ostatni w tym sezonie mecz ligowy, remisując na wyjeździe z Tempem Rzeszotary 3:3. Niezależnie od tego wyniku podopieczni trenera Dawida Sudra mają za sobą nie najgorszy sezon, gdyż uplasowali się na czwartej pozycji w lidze. Potencjał drużyny dawał nadzieję na wyższe miejsce, ale niejednokrotnie braki kadrowe kluczowych zawodników przekładały się na końcowy wynik.

Mecz z Tempem od początku był zacięty. Pierwsi gola zdobyli Orłowcy po zespołowej akcji, ale sędzia odgwizdał faul Panusia. Nieuznany gol podziałał drażniąco na myśleniczan i za chwile dopięli swego, gdy Panuś zauważył wysoko wysuniętego bramkarza i huknął z 30 metrów pod poprzeczkę.

Następnie przytrafił się chwilowy przestój w grze Orła, który wykorzystało Tempo zdobywając wyrównującego gola. Duża w tym zasługa defensywy, że rywale nie zdobyli więcej goli, a za chwilę przywrócić poprzedni stan mógł Pajka, ale w sytuacji sam na sam minimalnie przestrzelił.

Później dwa gole zdobyło Tempo, ale Orłowcy nie powiedzieli ostatniego słowa i na dziesięć minut przed końcem poczuli nóż na gardle, biorąc się do skomasowanej ofensywy. Najpierw sytuację sam na sam miał M.Sabała, ale zbyt szybko zdecydował się na strzał, a sztuka ta udała się za to jego bratu bliźniakowi, gdy T.Sabała przyjął piłkę na szesnastym metrze i umieścił ją w siatce.

Kilka minut później Orzeł wyrównał, T.Sabała zagrał na wolne pole do Pajki, a kapitan Orła minął bramkarza i zdobył wyrównującego gola. W ostatniej akcji meczu Pajka dośrodkowywał jeszcze w pole karne do wbiegającego Mroza, a ten uderzał w ekwilibrystyczny sposób tuż obok bramki.

Orłowcy uplasowali się na 4. miejscu, a do I ligi okręgowej juniorów awansował drugi w tabeli Beskid Tokarnia z uwagi na rezygnację z awansu zespołu LKS Mogilany.

Tempo Rzeszotary - Orzeł Myślenice 3:3
Panuś, T.Sabała, Pajka

ORZEŁ: Majda - Tomal (46 Maślerz), Serafin, Sroka, Mróz - Turała, T.Sabała, M.Sabała, Pajka, Bugajski - Panuś