Jordan pokonany, Orzeł inkasuje kolejne 3 punkty!

Orzeł Myślenice w kolejnym meczu ligowym zgarnął komplet punktów, pokonując na własnym obiekcie Jordan Sum Zakliczyn 3:1 (1:0). Orłowcy zdecydowanie przeważali w tym spotkaniu i zmarnowali kilka znakomitych okazji i to na pewno nieskuteczna gra w ofensywie była największą bolączką podopiecznych trenera Kamila Ostrowskiego.

Myśleniczanie długo utrzymywali się przy piłce, a nawet w przypadku straty to biało-zieloni bardzo szybko wracali w posiadanie futbolówki. Bardzo młoda drużyna Jordana w pierwszej połowie miała spore problemy żeby zagrozić bramce strzeżonej przez Huberta Świerczyńskiego.

Pierwszy gol tego dnia padł w 19. minucie, gdy po solowej akcji Kiryla Kyrylova, przekątne zagranie z lewego sektora adresowane do Kamila Topy na prawym wahadle przeciął jeden z rywali w tak niefortunny sposób, że strzelił bramkę samobójczą nie dając szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Na domiar złego golkiper rywali przy próbie interwencji zderzył się z słupkiem i chwilę później musiał opuścić murawę.

Jeszcze przed przerwą szanse stuprocentowe na pokonanie rutynowanego Marka Szuby, który stanął między słupkami mieli Damian Wsół, Norbert Wąsowicz i Adrian Ciślik, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Precyzji za to nie zabrakło wprowadzonemu z ławki Błażejowi Brasiowi, który w swoim pierwszym występie po powrocie po kontuzji i wypożyczeniu do Topora Tenczyn przejął podanie od Krzysztofa Zająca, uciekł defensywie rywali i pewnie trafił do siatki na 2:0.

W samej końcówce przez chwilę mogło zrobić się nerwowo, bowiem po błędzie w defensywie Orła Jordan Zakliczyn zdobył bramkę kontaktową na 2:1. To była 90. minuta spotkania, ale dosłownie chwilę później odpowiedział Kamil Topa, wykorzystując sytuację sam na sam mijając bramkarza i trafiając do pustej bramki. Asystę znów zaliczył Krzysztof Zając!

Przed meczem miała miejsce mała uroczystość, z rąk Kamila Ostrowskiego i Wojciecha Cichonia nagrodę dla najlepszego zawodnika sezonu, kończącego edukację w szkółce piłkarskiej Orliki Myślenice otrzymał Jan Tylek. Gratulujemy i życzymy powodzenia w reprezentowaniu trampkarzy Orła Myślenice!

Orzeł Myślenice - Jordan Sum Zakliczyn 3:1 (1:0)
Br.samobójcza 19, Braś 56, Topa 90+1

ORZEŁ: Świerczyński - Janecki, M.Mistarz (76 Pnievskyy), Kyrylov (70 Kowalcze) - Topa, Moskal (46 Suder), Gładysz, Górka (55 Biela) - Wsół (55 Zając), Wąsowicz (46 Braś), Ciślik (70 T.Brózda)