Inauguracyjna wpadka, Orzeł przegrał z Jordanem!

Kuriozalne gole tracili zawodnicy Orła Myślenice w wyjazdowym starciu z Jordanem Zakliczyn, a także nie przedstawili na murawie żadnych argumentów w ofensywie. Występ poniżej oczekiwań w każdej formacji nie mógł dać innego wyniku niż porażka, a gracze Jordana skrzętnie każdy błąd wykorzystali. Orłowcy ulegli aż 4:0 (1:0).

Początek w wykonaniu Orła był niezły. Już na początku strzelał Kamil Czajkowski, bramkarz odbił piłkę, a ze skuteczną dobitką pospieszył Kyryl Kyrylov. Ukrainiec był jednak na spalonym i sędzia gola nie uznał. Kolejne minuty były ciszą przed burzą, bo nic nie zwiastowało, że Jordan zagrozi bramce strzeżonej przez Marka Pajkę, a co dopiero, że mecz skończy się takim blamażem.

W końcu w 27. minucie Jordan wyszedł na prowadzenie. Długa piłka trafiła do napastnika Jordana, ten wykorzystał złe ustawienie w obronie i wprowadził piłkę w pole karne. Z pozoru niegroźny strzał lewą nogą wydawał się wpaść prosto w ręce bramkarza Orła, ale piłka splotła figla i po rykoszecie od obrońcy trafiła go w twarz, wracając pod nogi Karola Kiebuły, który dobił ją z najbliższej odległości.

Do przerwy wynik się już nie zmienił, a wejście w drugą połowę kompletnie nie wyszło myśleniczanom. Najpierw duet stoperów zgubił piłkę na własnej połowie i sytuację sam na sam wykorzystał Miłosz Surówka, a dwie minuty później po wrzucie z autu i błędach w kryciu piłka trafiła znów do Miłosza Surówki i choć jego strzał pierwotnie szybował w środek bramki, to znów rykoszet sprawił, że piłka tuż przy słupku wpadła do siatki. To była 50. minuta. Wynik już w samej końcówce ustalił wychowanek Orła Jakub Płoszaj, który huknął w okienko z szesnastki. Rónież w tym przypadku zawiodło krycie przy stałym fragmencie na prawej flance Orła.

Nie sposób znaleźć po tym meczu jakiś pozytyw i to z pewnością zimny prysznic dla myśleniczan, ale wierzymy, że wstydliwa porażka będzie nie tylko zimnym prysznicem, ale przede wszystkim zmotywuje do lepszej gry w kolejnych meczach. Gratulujemy wygranej drużynie Jordana!

Jordan Zakliczyn - Orzeł Myślenice 4:0 (1:0)
Kiebuła 27, Surówka 48, 50, Płoszaj 88

ORZEŁ: Pajka - Żak, Kasprzyk (74 Moskal), Serafin (71 Burtan), Górka (55 Ponomarenko) - Pilch (37 Depta), Sałach, Czajkowski, Olesek, Kyrylov (55 Topa) - Bałucki