Gromkie zwycięstwo z Iskrą Głogoczów

Rozgrywki ligowe zbliżają się wielkimi krokami, już za dwa tygodnie Orzeł Myślenice zagra o pierwsze ligowe punkty w rundzie wiosennej, a w sobotę rozegrał przedostatni sparing przecierający szlaki przed ligową batalią. Podopieczni trenera Świecy zmierzyli się z liderem myślenickiej B klasy Iskrą Głogoczów i wygrali 6:1, chociaż w pierwszej połowie zaprezentowali się poniżej oczekiwań.

Orłowcy wyszli na prowadzenie w 35. minucie gdy przebojową akcję Krausa na prawej stronie mocnym strzałem wykańczał Mistarz, ale chociaż golkiper Iskry zdołał sparować piłkę, to wobec dobitki Żaka był bezradny. W końcówce pierwszej połowy po faulu w polu karnym Iskra doprowadziła do remisu.

O ile przed przerwą sytuacje podbramkowe można było zliczyć na palcach u jednej ręki, to w drugiej odsłonie rywale Orłowcom niemal nie zagrozili, a myśleniczanie wbili im aż pięć goli. Rozpoczął D.Górka, który zawinął w długi róg z rzutu wolnego, wyprowadzając Orła na prowadzenie. Później dośrodkowanie Parszywki z prawej strony mocnym strzałem wykończył powracający do Orła Kraus i zdobył tym samym pierwszego seniorskiego gola w tych barwach. Później dwukrotnie asystował Święch, najpierw do Mistarza z kornera i ten trafił do siatki głową, a następnie wyłożył piłkę do przysłowiowego pustaka Ślusarzowi, który ustalił wynik meczu na 6:1.

Iskra Głogoczów - Orzeł Myślenice 1:6 (1:1)
Żak 35, D.Górka 49, Kraus 54, Mistarz 61, Parszywka 72, Ślusarz 83

ORZEŁ: Marek Pajka (60 Testowany) - Dominik Górka (60 Patryk Jamrozik), Adrian Kasprzyk, Mateusz Pajka, Kamil Lesiński (55 Przemysław Leśniak) - Michał Górka (46 Artur Kraus), Bartłomiej Łętocha (46 Dariusz Ślusarz), Krzysztof Pyzio (46 Łukasz Święch), Rafał Kański (70 Kamil Ostrowski), Krzysztof Żak (46 Kamil Marzec) - Mateusz Mistarz (60 Marcin Parszywka)