Efektowna wygrana na 70-lecie klubu, Orłowcy roznieśli Gościbię!

1 września 2018 był szczególnym dniem w historii Orła Myślenice, bowiem świętowano jubileusz 70-lecia klubu i 10. urodziny szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice. Zwieńczeniem imprezy był mecz ligowy pierwszej drużyny z Gościbią Sułkowice, a lepszego scenariusza i zakończenia tego dnia Orłowcy nie mogli sobie wymarzyć. Podopieczni trenera Szymona Burligi wygrali bowiem aż 6:1 (5:0).

Zwłaszcza pierwszą połowę zawodnicy Orła zagrali koncertowo i zaaplikowali rywalom aż sześć goli. Strzelanie rozpoczął Krzysztof Zając, który przelobował bramkarza w sytuacji sam na sam. Chwilę później podwyższył na 2:0 wykańczając plasowanym strzałem dośrodkowanie Mateusza Sudra. Nim Gościbia zdążyła się otrząsnąć sygnał do ataku dał Mariusz Kasperek, gdy efektowną główką strzelił na 3:0 po dośrodkowaniu Adriana Kasprzyka.

W ostatnich minutach pierwszej połowy myśleniczanie trafili do siatki jeszcze dwukrotnie. Najpierw swoją pierwszą bramkę w seniorskim futbolu strzelił Wiktor Grochal, który skorzystał z asysty Krzysztofa Zająca i w sytuacji sam na sam pewnie trafił do siatki, a następnie Mateusz Mistarz po zamieszaniu w polu karnym z bliska strzelił nie do obrony.

W drugiej połowie podopieczni trenera Burligi już tak tempa nie forsowali i niezbyt dobrze zaczęli, bo w przypadkowych okolicznościach stracili gola, gdy Marka Pajkę pokonał Grzegorz Ławrowski w sytuacji sam na sam. Później Orłowcy jeszcze kilka okazji mieli - między innymi Przemysław Leśniak, Michał Górka, czy Krzysztof Zając, ale bramkę udało się zdobyć tylko Jakubowi Bartoszowi, który w 82. minucie pewnie wykończył z bliska podanie Krzysztofa Zająca. Dla Bartosza był to również pierwszy oficjalny gol w seniorskiej piłce, a podobnie jak Wiktor Grochal jest przecież wciąż zawodnikiem juniorów naszego klubu.

Obszerną relację z całego dnia napiszemy w osobnym artykule, a tymczasem dziękujemy licznie przybyłym kibicom na mecz z Gościbą i gratulujemy zwycięstwa w 70. rocznicę powstania klubu!

Orzeł Myślenice - Gościbia Sułkowice 6:1 (5:0)
Zając 16, 28, Kasperek 38, Grochal 41, Mistarz 44, Bartosz 82

ORZEŁ: Pajka - Żak (76 Bodzioch), Mistarz, Kasprzyk, M.Serafin (46 Leśniak) - Wyroba, Sałach, Suder (61 Bartosz) - Zając, Grochal (68 Marzec), Kasperek (65 Górka)