Drugi remis Orła, tym razem ze Skalnikiem

Drugi mecz sparingowy Orła Myślenice w ramach przygotowań do nowego sezonu również zakończył się remisem. Tym razem podopieczni trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra zremisowali ze Skalnikiem Trzemeśnia 1:1 (1:1). Bramkę zdobył jeden z testowanych zawodników, który w najbliższych dniach mamy nadzieję, że dołączy do naszego zespołu.

Orzeł nie mógł z różnych przyczyn zagrać w optymalnym składzie, bo zabrakło między innymi rekonwalescentów Krzysztofa Żaka, Mateusza Mistarza i Mikołaja Wyroby, a sprawy zawodowe zatrzymały Mateusza Sudra, czy Łukasza Serafina. Mecz kontrolny był jednocześnie okazją do sprawdzenia pewnych boiskowych rozwiązań i jest z pewnością odpowiedzią dla sztabu szkoleniowego na co położyć większy nacisk w dalszej części przedsezonowych przygotowań.

Myśleniczanie jako pierwsi zdobyli bramkę, gdy zgranie Sebastiana Oleska fantastycznym strzałem pod poprzeczkę wykończył testowany zawodnik. W końcówce pierwszej połowy Orzeł stracił gola, gdy jeden z rywali przelobował Marka Pajkę w sytuacji sam na sam. Ten gol padł w dość podobnych okolicznościach jak pierwsza stracona bramka w meczu z Górkami, czyli nieporozumienie w defensywie po długim zagraniu z własnej połowy przeciwnika. Orłowcy mieli kilka świetnych okazji, zwłaszcza w pierwszej połowie, aby powiększyć swój bramkowy dorobek, jednak skuteczność zawiodła.

Kolejny mecz Orzeł Myślenice rozegra w najbliższy weekend, a przeciwnikiem będzie Turbacz Mszana Dolna.