Debiutancki gol Gromali, piorunująca końcówka i wygrana z Wiarusami!

16-letni Bartłomiej Gromala choć w pierwszej drużynie zaliczał już dziewiąty występ, to po raz pierwszy zaczynał mecz od początku. Za miejsce w wyjściowej jedenastce w meczu z Wiarusami Igołomia idealnie się odpłacił, strzelając bramkę w 22. minucie meczu. Do przerwy Orzeł Myślenice remisował 1:1, ale w końcówce przechylił szalę na swoją korzyść zdobywając trzy gole.

Duży udział w tym zwycięstwie miał Jakub Burtan, który zaliczył dwie efektowne asysty. Na 1:0 trafił z bliska wspomniany już Bartłomiej Gromala, ale piłkę wyłożył mu jak na tacy grający z konieczności na prawej obronie Burtan. Jeszcze bardziej efektowna była asysta przy trzecim golu dla Orła, Burtan podcinką przerzucił piłkę nad obrońcami, równie efektownie odwrócił się z nią Emil Bałucki i w systuacji sam na sam trafił do siatki.

W międzyczasie padły jeszcze dwa gole. Tuż przed przerwą po błędzie myśleniczan Piotr Zapiór z Wiarusów doprowadził do remisu i wynik 1:1 utrzymywał się do 75. minuty. Wtedy to swoje walory i mocne uderzenie wykorzystał Artur Mistarz. Po rzucie rożnym piłka trafiła do popularnego Razia, a ten zwiódł obrońcę i lewą nogą huknął w stronę bramki. Futbolówka odbiła się od słupka i trafiła do bramki!

Minutę później było 3:1 za sprawą opisanej wcześniej bramki duetu Burtan-Bałucki, a wynik już w samej końcówce ustalił Artur Mistarz, gdy uruchomił go Mark Ponomarenko, ten przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i strzelił mocno w krótki róg. Orłowcy mieli jeszcze kilka okazji - między innymi głową strzelał Adrian Kasprzyk, dwa razy niecelnie uderzał Artur Mistarz, a bramkę powinien zdobyć Mark Ponomarenko, który minął już bramkarza, ale długo zwlekał ze strzałem.

Orzeł Myślenice - Wiarusy Igołomia 4:1 (1:1)
Gromala 22, A.Mistarz 75, 88, Bałucki 76

ORZEŁ: Pajka - Burtan, M.Mistarz, Kasprzyk, Górka - Pilch (46 Sałach), Depta (79 Braś), Gromala (46 Ponomarenko), Kyrylov (58 Bałucki), Olesek (71 Moskal) - A.Mistarz