Administrator Admin

03.09.2019

LKS Jawiszowice przegrał w Skawinie ze Skawinką 0:2. Gole zdobyli Matys i Grzesiak.

Kibice na gole czekali do 34. minuty. W polu karnym faulowany był Konik. Gola strzałem z wapna zdobył Matys. W 55. minucie Nagi zagrał na lewą stronę do Hermana. Zawodnik zespołu przyjezdnego uderzył z ostrego kąta, ale z tą próbą poradził sobie bramkarz.

W 64. minucie bliscy szczęścia byli przyjezdni. Kocoń podał prostopadle do Hałata. Ten odegrał futbolówkę na bok do Nagiego. Piłka po jego strzale przeszłą po rękach bramkarza, poprzeczce i opuściła boisko. W 71. minucie Tworuszek bardzo dobrze wybronił strzał z 16 metrów Apostolskiego.

W 88. minucie ,,kropkę nad i” w zwycięstwie Skawinki postawił Grzesiak. Otrzymał piłkę Sosnowskiego i posłał ją obok bramkarza do bramki. W końcówce minimalnie pomylił się Apostolski.

Niedziela 1 września Skawinka Skawina – LKS Jawiszowice 2:0 (1:0)
Bramki:1:0 Matys rzut karny (34.), 2:0 Grzesiak (88.)

Składy:
Skawinka Skawina:Umanskyi, Matys, Curzydło, Spasiuk, Anton (84. Marczyk), Sosnowski, Kaganek (78. Banach), Piszczek (69. Jeż), Konik (72. Grzesiak), Gęśla (53. Apostolski), Kwaśny.

LKS Jawiszowice:Tworuszka, Pitry, Kabara, Tworek, M. Płonka, Jurczak, Herman, Hałat, Szymonik (46. Kocoń), Nagi, Korczyk. Trener: Jarosław Płonka.