Grzegorz Kuchta Trener

Grzegorz Kuchta

02.09.2014

Juniorzy tracą punkty z Jaworem.

Do bardzo emocjonującego meczu doszło w niedzielę w Jaworniku. Miejscowy Jawor w po bardzo zaciekłej walce wywalczył remis pomimo przegrywania do 60 min 0 : 3.

Nasi Juniorzy od pierwszych minut ostro zaatakowali. Co prawda nie dochodzili do dogodnych sytuacji lecz przewaga naszych była widoczna. W obronie graliśmy dziś naszą najlepszą czwórką obrońców także Michał w pierwszych 45 min. nie miał zbyt dużo roboty. Jawor tylko raz doszedł do sytuacji podbramkowej z której to właśnie nasz bramkarz był górą. Pierwszą bramkę dla Zielonych strzelił nasz prawy obrońca Konrad G, który popisał się znakomitym strzałem w samo okienko bramki. Akcję rozpoczął Kamil G, który wykonywał rzut rożny i zauważył wbiegającego Konrada. Kilka minut później Michał J. mija dwóch obrońców Jawora i wystawia idealnie do wbiegającego Szymona. Nasz prawy skrzydłowy reflektuje się za zmarnowaną okazję w meczu z Zielonką i umieszcza piłkę przy samym słupku bramki nie dając najmniejszych szans do skutecznej interwencji goalkeeperowi Jawora. Do przerwy 2 : 0 dla naszych.

Druga połowa także zaczęła się szczęśliwie dla naszych Juniorów. Prawą stroną boiska pędzi Szymon i podaję piłkę do naszego snajpera Michała J. Michał strzałem w krótki róg bramki pokonuje źle interweniującego bramkarza Gospodarzy. Wynik wydawał się być już bezpieczny. Prowadzenie 3 : 0 uśpiło naszych defensorów co spowodowało strzelenie gola kontaktowego przez Jawornik. Nasi piłkarze zaskoczeni takim obrotem wydarzeń popełniają błąd w defensywie. Niefortunne podanie miedzy naszymi stoperami wykorzystuje napastnik Gospodarzy. Sytuacje próbuje ratować Maciek lecz fauluje zawodnika Jawora w polu karnym. Karny zamieniony na gola i w końcówce meczu mamy bardzo dużo emocji. Niestety presję spotkania wykorzystują uskrzydleni zawodnicy Jawora, którzy w 90 min. doprowadzają do remisu zabierając nam 3 punkty sprzed nosa.

Strata punktów w taki sposób jest bardzo frustrująca zwłaszcza, że mecz wydawał się być pod kontrolą. Dostaliśmy srogą nauczkę od zawodników Jawornika za Ich zlekceważenie a także byliśmy świadkami wspaniałej walki do ostatnich minut. Miejmy nadzieję, że ten mecz będzie dla nas lekcją gry na nadchodzące mecze i to my będziemy w nich drużyną która będzie opuszczała boisko z podniesionym czołem.