Autor:

Jajko

Utworzono:

18.08.2014

Koszmar pierwszego meczu trwa dalej. Sokół Włoszakowice przegrał w inaugurującym sezon 2014/2015 meczu z Koroną Piaski w stosunku 1:3 (0:0), a jedynego gola dla naszego zespołu strzelił P. Pawłowski.

Sokół, tak jak wspominaliśmy w zapowiedzi, przystępował do meczu osłabiony brakiem T. Pawłowskiego, P. Maćkowiaka, K. Chałupki, M. Sobolewskiego, M. Majera i odbywającego karę M. Kowala.

W pierwszej połowie delikatną przewagę osiągnęli nasi piłkarze. Niestety dobrych sytuacji na gole nie potrafili zamienić M. Rosa, T. Kamiński, Ł. Maciąg i D. Lis. Z kolei przeciwnicy w jednej z akcji przeszkodzili sami sobie w zdobyciu bramki, a raz omal nie wyeliminowali naszego bramkarza z dalszej gry. W 45 minucie bardzo bliski zdobycia bramki był P. Pawłowski, ale po jego ładnym strzale z dystansu piłka odbiła się od poprzeczki. Do przerwy było zatem 0:0

W drugiej połowie ponownie przewaga należała do Sokoła, ale to Korona wyszła na prowadzenie po samobójczym trafieniu D. Lisa. Sokół wyrównał w 75 minucie po golu P. Pawłowskiego, któremu asystował Ł. Chałupka. Niestety nie udało się utrzymać remisu do końca, bo już w 77 minucie dość szczęśliwie na 1:2 strzelił zawodnik Korony, a goście dobili nas w 89 minucie po rzucie rożnym i dużym zamieszaniu w polu karnym.