LIGA WOJEWÓDZKA 2016/17

10 kolejka

UKS SMS Włocławek - Chemik Bydgoszcz 0:2 (0:1)

Gole dla Chemika:G.Adamski i K.Kozłowski.

W rozegranym w sobotę meczu 10 kolejki pokonaliśmy we Włocławku po bardzo trudnym meczu drużynę UKS SMS. Był to bardzo ważny mecz dla układu tabeli bo zwycięzca z dużym prawdopodobieństwem zajmie 2 miejsce po rundzie jesiennej.

W meczu nie mógł drużyny poprowadzić trener Szymon Maziarz więc zastąpił go trener rocznika 99 - Dariusz Omniczyński.

Chemik rozpoczął mecz niemrawo co wykorzystał zespół gospodarzy osiągając przewagę w pierwszych minutach meczu. Po jednym ze strzałów włocławian przed stratą gola uratowała nas poprzeczka. Im dłużej trwał mecz tym bardziej się jednak wyrównywał. W 15 minucie po zamieszaniu pod bramką G.Adamski zdecydował się uderzyc z lewej nogi i piłka wpadła "za kołnierz" bramkarzowi gospodarzy. Prowadzenie Chemika jeszcze bardziej wyrównało spotkanie choć żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodnych sytuacji. Przy naszym prowadzeniu schodziliśmy na przerwę.

Druga część meczu też wyrównana choć już częściej byliśmy przy piłce. Mecz jednak toczył się głównie w środku pola a sytuacji nie było za dużo. Ok 45 minuty w polu karnym G.Adamski zagrał do K.Kozłowskiego który w sytuacji "sam na sam" strzela gola na 2:0 dla Chemika. Po zdobyciu gola przejeliśmy inicjatywę a gospodarze dość chaotycznie próbowali atakować. Po jednej z kontr w polu karnym faulowany był Ł.Lasota i mieliśmy kolejną szanse na podwyższenie rezultatu co chyba już byłoby przypięczętowaniem naszego zwycięstwa. Niestety G.Adamski tym razem przestrzelił i do końca meczu wynik był otwarty. Na szczęście udało nam się wytrzymać ataki gospodarzy i z 3 punktami mogliśmy wracać do Bydgoszczy. BRAWO!

W kolejnej rundzie 6 listopada o godz.10.00 podejmiemy zespół Elany Toruń.