Grzegorz Kuchta Trener

Grzegorz Kuchta

17.10.2016

Sensacyjna wygrana seniorów z Liderem tabeli !!!

Niedzielne spotkanie było rozgrywane w zimnej aurze. Szybko wyszliśmy na murawę by rozgrzać się do ciężkiego meczu gdyż takiego oczekiwaliśmy w walce z Liderem. Jak to już bywa w naszej drużynie początek meczu znów przesypiamy przez co tracimy gola. Jednak z minuty na minutę nasze akcję stają się coraz groźniejsze. Damian Knapik trafia w słupek po strzale z dystansu, kilka minut później po Jego strzale piłka mija o centymetry bramkę gospodarzy. Grodzisko także często zagląda w nasze pole karne ale bez większego zagrożenia. Pod koniec pierwszej połowy Garbień wpada w pole karne, znakomitym zwodem mija jednocześnie dwóch obrońców i podaje do Knapika, przed którym piłka robi kozła przez co chybia z najbliższej odległości. Do przerwy 1 : 0 dla Gospodarzy.

Początek drugiej odsłony to znów przewaga Grodziska. Możemy mówić o szczęściu bo słupek dwa razy ratuje nas przed utrata gola. Powoli znów łapiemy wiatr w żagle i szybko nawiązujemy rywalizację. Garbień przepycha się z dwoma obrońcami w narożniku pola karnego, atakowany przez nich oddaje jednak strzał, który lobuje bramkarza i wpada w długi róg bramki Grodziska. Mamy remis. Nie zwalniamy tempa i ciągle atakujemy. Knapik zostaje sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Moskal ze stoickim spokojem wykorzystuje jedenastkę i daje nam prowadzenie. Grodzisko desperacko atakuje by zmienić losy meczu, lecz nasza żelazna defensywa nie daje się zaskoczyć. Utrzymujemy ten korzystny wynik do końca po ciężkiej walce i zaangażowaniu całej drużyny. Zawodnikiem, który zasłużył na specjalne wyróżnienie był Mateusz Moskal, który nie pierwszy raz udowodnił, że jest bardzo mocnym filarem naszego zespołu.