Filip Bielak

Michał Dumała Trener

Marcin Gierczak

10.05.2016

W rozegranym w sobotę, 7 maja meczu rocznika 2005 II ligi okręgowej grupy 4 na boisku w Chlebni lider LKS Chlebnia podejmował wicelidera Znicz Pruszków B 2005. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem żółto – czerwonych 2:1. W pierwszej kwarcie meczu gra była wyrównana, obie drużyny atakowały, jednak to gospodarze cieszyli się z prowadzenia. W 11 min prostopadłe podanie z własnej połowy zawodnika gospodarzy Stanisława Kanii minęło zarówno pozostałych graczy LKS Chlebni jak i bramkarza Znicza i znalazło drogę do siatki. Znicz dążył do wyrównania jednak w najbardziej dogodnej sytuacji strzał z rzutu wolnego dla Znicza został wybity z linii bramkowej przez obrońcę gospodarzy. Po pierwszej kwarcie LKS Chlebnia prowadził 1:0. Na początku drugiej kwarty gospodarze kontynuowali ataki, jednak ich strzały były w większości niecelne. I jak to w piłce bywa sytuacja zemściła się. Po składnej akcji na połowie LKS Chlebni do prostopadłej piłki podanej przez Damiana Opłockiego w polu karnym dopadł Maciek Rebzda i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza gospodarzy. Rywale, podrażnieni tą sytuacją, mocno zaatakowali jednak wynik do końca kwarty nie uległ zmianie. W kolejnej kwarcie zawodnicy Znicza osiągnęli znaczącą przewagę o czym świadczy stosunek strzałów w tej kwarcie 16:1 na korzyść żółto – czerwonych. Niestety poza obijaniem słupków i poprzeczki nie przyniosło to efektu bramkowego. Po przerwie, w czwartej kwarcie Znicz kontynuował natarcie. Przyniosło to efekt w 56 min gdy po wykonanym rzucie rożnym wycofana przez Karola Kalatę piłka trafiła do Damiana Opłockiego, który precyzyjnym strzałem z dystansu w okienko pokonał bramkarza gospodarzy. LKS Chlebnia próbował jeszcze wyrównać, ale do końca meczu te próby okazały się być nieskuteczne. Zwycięstwo w meczu oznacza dla Znicza pozycję lidera po pierwszej rundzie z perfekcyjnym bilansem 5 zwycięstw. Jednocześnie oznacza to że drużyna trenera Michała Dumały ma już na koncie serię 11 kolejnych ligowych zwycięstw biorąc pod uwagę także rozgrywki jesienne.