60'

Michał Dumała Trener

Marcin Gierczak

11.04.2016

W rozegranym w sobotę, 9 kwietnia meczu II ligi okręgowej grupy 4 Znicz Pruszków B 2005 po zaciętym spotkaniu pokonał na wyjeździe Unię Boryszew 4:3. Na nierównym boisku w Sochaczewie gospodarze na początku meczu uzyskali przewagę szczególnie wykorzystując problemy Znicza z wyprowadzeniem piłki od bramki długimi podaniami. Jednak strzały zawodników Unii w pierwszej kwarcie były nieskuteczne. Znicz wykorzystał jedną z niewielu okazji pod koniec pierwszej kwarty gdy po prostopadłym podaniu Karola Kalaty Kosma Pasternak wślizgiem strzelił obok interweniującego bramkarza gospodarzy. Po pierwszej kwarcie Znicz prowadził 1:0. Prowadzenie zostało podwyższone tuż po wznowieniu gry gdy celnym strzałem z rzutu wolnego z połowy boiska popisał się Karol Kalata. Niestety kilka minut później w meczu był remis gdy zawodnicy Unii wykorzystali błędy naszego bramkarza i obrońców. Taki wynik utrzymał się do końca drugiej kwarty. W kolejnej kwarcie gra była wyrównana, ale to gospodarze wyszli na prowadzenie po kolejnej akcji zainicjowanej długim wybiciem od bramkarza i skutecznym strzale pod poprzeczkę zawodnika Unii. Znicz dążył do wyrównania i przyniosło to efekt przed końcem trzeciej kwarty gdy po podaniu Adama Olędzkiego w pole karne błąd popełnił bramkarz gospodarzy wypuszczając piłkę. Dopadł do niej Hubert Dominikowski i umieścił piłkę w siatce. Po trzeciej kwarcie w meczu był remis 3:3. W ostatniej części gry obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść jednak to Znicz był skuteczniejszy. Na minutę przed końcem meczu po wyrzucie z autu gospodarzy przy polu karnym Znicza piłkę przejął Karol Kalata i podał na środek boiska do Kosmy Pasternaka. Kosma wygrał pojedynek z dwoma obrońcami gospodarzy i skutecznie strzelił z pola karnego. W kolejnej akcji była okazja na podwyższenie wyniku gdy po długim wykopie Franka i błędzie obrońców Unii piłkę pod bramką gospodarzy ponownie przejął Kosma, ale tym razem jego strzał trafił w słupek a dobitka Karola była niecelna. Po chwili mecz zakończył się.

Przygotował: J. Szwakopf