Autor:

Szymon Wójcik

Utworzono:

10.05.2016

W rozegranym w sobotę 7 maja w spotkaniu 5 kolejki III ligi okręgowej U-11 zespół Żyrardowianki 2005 pokonał w Zielonce Naprzód Stare Babice 2:0. Bramki dla podopiecznych Piotra Wójcika zdobyli: Jakub Pelc i Filip Olech.

Mecz rozpoczęła drużyna gospodarzy. Żyrardowianka atakowała od pierwszej minuty, co dało rezultat w 3. i 4. minucie po bramkach Jakuba Pelca i Filipa Olecha. Wynik mógł podwyższyć Obłąkowski, gdyby tylko trafił lepiej w piłkę. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 2:0 dla przyjezdnych.

W 18. minucie sytuacji nie wykorzystał Mikołaj Tilzen, otrzymując podanie piętą od Pelca, do którego wcześniej podawał Wójcik z autu. Minute później mocnym strzałem w bramkarza popisał się Olech. W 21. gospodarze wyprowadzili składna akcję, na szczęście futbolówka minęła słupek o centymetry.Jest 25. minuta, rożny dla Żyrardowianki, podanie Pelc, Wójcik strzał na bramkę, goalkeeper wybija piłką przy samym słupku. Podobna sytuacja miała miejsce po strzale Kaczura. Bardzo zacięta druga kwarta dobiegła końca, nie zobaczyliśmy bramek, ale i tak było na co popatrzeć.

Drugą połowę meczu rozpoczął Obłąkowski przerzucając piłką nad bramkarze, nie było gola, bo obrońca wybił futbolówkę w linii bramkowej. Ta kwarta i ostatnia były mało zacięte ze względu na zmęczenie zawodników i duże nasłonecznienie.