Kujawianka Izbica Kujawska Goście

90'

Michał Arciszewski

29.08.2015

Piłkarze izbickiej Kujawianki w spotkaniu 4. kolejki III ligi wysoko przegrali na wyjeździe ze Spartą Brodnica 1:7 (1:4). W barwach Kujawianki zadebiutował pozyskany ze Startu Radziejów - Marek Zentkiewicz.

Sparta Brodnica - Kujawianka Izbica Kujawska 7:1 (4:1)
Bramki:
Krzysztof Kretkowski (22), Bartosz Zalewski (25), Mariusz Rutkowski (28), Satoki Yoneda (41), Marek Magdziński 3 (74, 86, 90) - Maciej Lewandowski (39).

Sparta: Szewczyk - Śnieć, Lamka, Michalak, Janczak - B. Feter (76. Wiśniewski ż), Sato (60. Stypczyński) - Zalewski, Rutkowski (69. Magdziński), Ciechowski (60. Babiarz) - Kretkowski.

Kujawianka: Wodnicki - Kołodziejski, Mazurkiewicz, Tabaka ż, B. Mielczarek - Gląba, Kuropatwiński, Komorowski, Biernacki (46. Zentkiewicz), Łepski (46. Behlke) - Lewandowski.

W bramce Kujawianki zagrał 19-letni Damian Wodnicki, który zastąpił nieobecnego w Brodnicy - Mateusza Mielczarka. Ponadto w izbickim zespole ponownie zagrał Marek Zentkiewicz, który w przeszłości bronił już barw Kujawianki.

Już w 22 minucie piłkarze Sparty za sprawą Krzysztofa Kretkowskiego wyszli na prowadzenie. Błąd w tej sytuacji popełnił debiutujący w III lidze - Damian Wodnicki. Gospodarze poszli za ciosem i w odstępie trzech minut zdobyli dwie bramki. Bramkarza Kujawianki pokonali Bartosz Zalewski i Mariusz Rutkowski. Pięć minut przed przerwą honorowego gola dla Kujawianki zdobył Maciej Lewandowski. W 44 minucie wynik pierwszej połowy ustalił Japończyk Satoki Yoneda.

W drugiej połowie klasycznym hat-trickem popisał się wprowadzony w drugiej połowie Marek Magdziński, który trzykrotnie pokonał Damiana Wodnickiego.