Autor:

RobCiel

Utworzono:

03.04.2015

W dniu 02.04.2015 nasza drużyna zagrała u siebie mecz przeciwko zespołowi Znicz II Pruszków.
Było to już trzecie spotkanie ligowe w rundzie wiosennej.
Mecz rozpoczął się po myśli Gospodarzy. Jako pierwszy, precyzyjnym strzałem spoza pola karnego, pokonał bramkarza Znicza Aleksander Paprot. Kilka minut później bramkę zdobył Hubert Handzlik. Niestety, tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania, po błędzie naszej obrony, zawodnicy z Pruszkowa zdołali strzelić gola. Drużyny schodziły na przerwę z wynikiem 2:1.
Od początku drugiej części, zawodnicy Gości przystąpili do ataku. Jedną z prób udało im się zamienić na bramkę doprowadzając do remisu. Wtedy z pomocą naszemu napastnikowi przyszedł Jakub Grubek, który po podaniu od Bartłomieja Hryciuka umieścił piłkę w bramce Znicza. Do końca spotkania nie udało się zmienić wyniku i wyrwać nam zwycięstwa. Mecz zakończył się trzecią z rzędu wygraną podopiecznych Trenera Andrzeja Makowskiego.

Dziękujemy zawodnikom Znicza za wspólne spotkanie.

Gratulujemy wygranej UKS Nowa Wieś i trzymamy kciuki za kolejne spotkania !!!

Autor:

Andrzej Lach

Utworzono:

03.04.2015

Nowa Wieś 02.05.15(czwartek) dzień który pokazał jaki mamy potencjał w drużynie.

Dzień zaczął się od złych wiadomości, między innymi choroba Czarka i Adriana a na koniec kontuzja Szymańskiego z miesięczną pauzą od treningów. Na mecz z Uksem jedziemy pełni obaw bo na ławce rezerwowych zaledwie dwóch zawodników. Na miejscu przywitała nas mało przyjemna pogoda a i boisko było zgoła inne niż nasze.

16.00 wybiegamy na boisko, wzajemne pozdrowienia drużyn przeciwnych oraz sędziego i stajemy do walki z Uks Nowa Wieś. Pierwsza połowa to tradycyjne wykonanie naszych zawodników trema, dystans i brak zdecydowania co przejawia się w wyniku. 10’ zawodnik gospodarzy otrzymuje podanie przed polem karnym i silnym uderzeniem na dalszy słupek pokonuje Wojtka. W tym momencie zabrakło doskoku do przeciwnika. Naszych zawodników ogarnęła nie moc, pracowali ale bez efektów sporo indywidualnych błędów. Co skutkowało kolejną stratą bramki w 18’, zawodnicy Ukasu rozklepali naszą obronę i kolejny brak doskoku do uderzającego i przegrywamy 2 – 0. Pojawiło się światło w tunelu w postaci Dawida Kobli on to 28’ po pójściu na przebitkę z obrońcą zdobywa gola kontaktowego, ucierpiała przy tym twarz Dawida ale to twardziel. Na przerwę schodzimy z wynikiem 2 – 1. Trener w prowadził kolejne rozwiązania które chłopcy mieli wprowadzić w grę podczas drugiej połowy. Co później się okazało, dawały wyniki.

Na drugą połowę wychodzimy by dokończyć dzieło Kobli. Od tej chwili można i należy pisać o naszych zawodnikach w samych superlatywach. Potencjał jaki w nich drzemał aż nie do uwierzenia. Walka na boisku w każdej formacji, wzajemna asekuracja ,doskok, gara podaniami wszystko na wysokim poziomie. Taki rodzaj gry spowodował wyrównanie w 45’ gdzie po silnym uderzeniu Franka bramkarz gospodarzy wybija piłkę wprost pod nogi Dawida Sułka i jest 2– 2. Znicz poczuł krew, napierał coraz bardziej a przeciwnik nie ustępował miał inne plany na dziś, będąc w roli faworyta miał gładko wygrać. Ponoć nawet 5-0. Przez ułamek sekundy prowadziliśmy 2-3 ale sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu, euforia szybko opadła. Przeciwnik złożony z bardzo walecznych zawodników i z wysokimi umiejętnościami pokazał nam jak się gra z kontry i po jednym naszym błędzie w tej połowie zdobywa zwycięskiego gola 3 -2. W 55’ zawodnik Nowej Wsi zostaje ukarany 5’ karą za faul na Murzie. Rzucamy się do ataku, widać wolę walki chęć wyrównania ale niestety te 5’ upłynęło szybko schodzimy pokonani 3- 2.

Oglądając ten mecz można być dumny że mamy takich zawodników, pomimo braków kadrowych i bez zasileń pokazali co są warci.

Zawodnikiem meczu była cała 11 i tego wam Gratuluje!!!

Drużynie przeciwnej dziękuję za wspaniałą rywalizację i gratuluję postępów w grze.