Korona-Pogoń Stawiszyn Goście

80'

pmart1

16.05.2015

Niestety porażką 3-2 zakończył się mecz o mistrzostwo A klasy juniora młodszego pomiędzy LZS Godziesze i Koroną Pogoń Stawiszyn.

Wręcz fatalnie wyglądała pierwsza połowa w wykonaniu naszych zawodników. Już po 25 min przegrywaliśmy 2-0.

Pierwsza doskonała sytuacja dla Korony była w 40 min gdy z rzutu wolnego Bartek Martyna po ładnym technicznym uderzeniu trafił w słupek.

Druga połowa to już popis gry naszej drużyny. Najpierw w 46 min Norbert Siałkowski z rzutu wolnego po pięknym uderzeniu zdobył pierwsza bramkę. Nasza drużyna nie odpuszczała, akcje stały się płynne, coraz więcej fauli ze strony Gospodarzy, którzy obejrzeli 3 żółte kartki. I właśnie kolejny taki rzut wolny zamienił na bramkę Bartek Martyna strzałem z 30 metrów, piłka przełamała ręce bramkarza i wpadła do siatki. Było 2-2 i około 20 min do końca. Nasi zawodnicy nie odpuszczali i atakowali cały czas bramkę gospodarzy. Aż 72 straciliśmy bramkę na 3-2 po zamieszaniu w naszym polu karnym, gdzie napastnik gospodarzy dobijał piłke z ewidentnej pozycji spalonej. Jednak sędzia był innego zdania i wskazał na środek boiska. To jednak nie zniechęciło naszych zawodników i ze zdwojona siłą atakowali jednak już zabrakło czasu na odrobienie strat. Na pochwałę zasłużył nasz bramkarz Adam Helwing, który wybronił kilka nieprzyjemnych strzałów.

Ale walka jaką zaprezentowali nasi zawodnicy jest godna pochwały. Nie wszyscy zawodnicy jednak podchodzą w profesjonalny sposób do bycia w drużynie, bycia z drużyną i chyba czas wyciągnąć wnioski z tego faktu.

Kolejny mecz zagramy już w najbliższą środę na własnym boisku z Victorią Skarszew o godzinie 17.30

Skład Korony: A. Helwing, A. Frankowski, M. Nowicki, M. Małecki, S. Urbaniak(W.Waszak60"), E. Sztylka( E. Pawłowicz 62"), B. Martyna, M. Juszczak, N. Siałkowski, M. Popiołek, B. Bąkowski

Zwycięstwo w naszej grupie zapewniła sobie drużyna ze Szczytnik po wygranej z Liskowiakiem Lisków 6-1. Gratulujemy