U19: Teatr jednego aktora w Nowej Hucie

Starcie juniorów starszych Orła Myślenice w Małopolskiej Lidze Juniorów z Hutnikiem Nowa Huta zakończyło się porażką podopiecznych trenera Marka Pajki 1:5 (0:2). Choć do 39. minuty to Orłowcy mieli lepsze okazje, mogli albo nawet powinni wyjść na prowadzenie, to w ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy Krystian Lelek zdobył dla Hutnika dwa gole. Po przerwie ten sam zawodnik dołożył jeszcze hat-tricka.

Honorowe trafienie dla Orła zaliczył Michał Mirochna, gdy dobił swój strzał z rzutu karnego. Myśleniczanie mieli w tym spotkaniu swoje dobre momenty, może gdyby skuteczniej zachowali się w kilku okazjach pod bramką rywali, to nawiązali by walkę z renomowanym przeciwnikiem. Sytuację sam na sam miał Błażej Braś, po rzucie rożnym z bliska strzelali Zygmunt Dziadkowiec, a później Kacper Szczurek. Swoją okazję zmarnował również Michał Mirochna... Na domiar złego już w pierwszych fragmentach meczu kontuzji doznał Kacper Kozaczyk, bramkarz Orła Myślenice zdołał jednak pozostać na boisku do końcowego gwizdka i w kilku sytuacjach ratował zespół przed stratą gola.

Jesteśmy jednak przekonani, że zbierane doświadczenie na tym poziomie ligowym zaowocuje w kolejnych meczach. Tę drużynę na pewno stać na lepsze wyniki. W sobotę w ostatnim meczu ligowym MLJS Orłowcy podejmą u siebie jednego z pretendentów do awansu do Makroregionalnej Ligi Juniorów - Garbarnię Kraków. Początek tego spotkania o 10:00 w najbliższą sobotę.

Hutnik Nowa Huta - Orzeł Myślenice 5:1 (2:0)
Lelek 5 - Mirochna

ORZEŁ: Kozaczyk - Łabędzki, Orzechowski, Opryszek - Fąfara, Szczurek (75 Klęp), Leśniak (61 Kiebuła), Kruczek (75 Skoczylas) - Mirochna, Braś, Dziadkowiec (58 Pitak)