U19: Pierwsze podrygi wiosny w MLJ, Dunajec skuteczny w Myślenicach

Juniorzy starsi Orła Myślenice rozpoczęli wiosenne zmagania o punkty, a na inaugurację Małopolskiej Ligi Juniorów podejmowali na swoim boisku Dunajec Nowy Sącz. Podopieczni trenera Marka Pajki nawiązali równorzędną walkę z rywalem, jednak to przeciwnicy byli skuteczniejsi, zamieniając na bramki niezdecydowanie w defensywie Orłowców.

Fotorelacja z meczu Bartek Ziółkowski FOTO

W pierwszej połowie dogodne okazje dla Orła mieli Kamil Suder i Błażej Braś, jednak pewnie interweniował golkiper Dunajca. Na pierwszoplanową postać wyrósł także przy strzale z rzutu wolnego, parując piłkę na rzut rożny. Po drugiej stronie sprytny strzał z rzutu wolnego efektownie sparował także Ostap Shpakivskyy, ratując Orła przed utratą gola.

Przed przerwą jednak gracze z Nowego Sącza zdobyli dwa gole w przeciągu kilku minut - najpierw po kontrze sytuację sam na sam z Ostapem Shpakivskyy'm wykorzystał jeden z napastników, a później po niedokładnym wybiciu z własnej szesnastki, piłka wróciła do niepilnowanego rywala, który mając przed sobą tylko bramkarza pewnie skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron Orzeł ruszył śmielej do ataku, czego efektem był gol zdobyty przez Michała Płatka. To też duża zasługa Adriana Ciślika, który wystartował do prostopadłej piłki i dograł wzdłuż bramki, gdzie Michał Płatek na raty skierował piłkę do siatki. Chwilę później dwie świetne okazje miał Błażej Braś, ale w obu przypadkach został nieprzepisowo zatrzymany. Najpierw wychodząc na czystą pozycję został sfaulowany przez rywala, a później podobna sytuacja miała miejsce w polu karnym, jednak tym razem gwizdek sędziego milczał.

Zamiast 2:2, stało się więc 1:3, ale również i tym razem Orłowcy mogli straconej bramki uniknąć. W samej końcówce Dunajec ustalił wynik na 4:1, choć w tej sytuacji najpierw świetnie interweniował znów Ostap Shpakivskyy, ale zabrakło skutecznej asekuracji defensorów i piłka ostatecznie znalazła się w siatce.

W kolejnym meczu juniorzy starsi Orła Myślenice zagrają w Małopolskiej Lidze Juniorów na wyjeździe z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

Orzeł Myślenice - Dunajec Nowy Sącz 1:4 (0:2)
Płatek

ORZEŁ: Shpakivskyy - Fąfara, Łabędzki, Orzechowski, Kruczek (78 Klęp), Płatek, Gocał (72 M.Matoga), Szczurek (78 Kowalkowski), Braś, Górka-Khafaga, Suder (55 Ciślik)