U19: Dublety Brasia i Mirochny zapewniają trzy punkty z Trzebinią!

Błażej Braś strzelił dwa gole i wywalczył rzut karny, a Michał Mirochna trafił z karnego i wolnego oraz asystował przy pierwszym golu dla Orła Myślenice w starciu z MKS Trzebinia w Małopolskiej Lidze Juniorów. Podopieczni trenera Marka Pajki wygrali 4:1 (2:0), ale jeśli mielibyśmy wybrać MVP tego meczu, to stawiamy na Kacpra Szczurka. Pomocnik Orła rozegrał świetne zawody, notował sporo odbiorów w środkowej strefie, utrzymywał się przy piłce, a fantastyczna asysta przy drugim golu Błażeja Brasia tylko potwierdza jego dobrą dyspozycję w tym meczu.

Dla Orła starcie z MKS Trzebinia było z cyklu tych must-win. Rywale zamykają obecnie ligową tabelę, natomiast Orłowcy po ostatnich niepowodzeniach również nie mają zbyt dobrej pozycji wyjściowej w tabeli. Mecz z Trzebinią zaczęli dość bojaźliwie i jako pierwsi to rywale doszli do głosu, jednak w dobrej dyspozycji był Kacper Kozaczyk. W końcu w 22. minucie na prawym skrzydle Michał Mirochna zagrał ziemią przekątną piłkę pomiędzy obrońcami, a sam na sam z bramkarzem wyszedł Błażej Braś, po czym minął golkipera i trafił do pustej bramki.

Wcześniej jeszcze świetną okazję po dośrodkowaniu Karola Łabędzkiego miał Mirochna, ale z bliska prawą nogą trafił w bramkarza. Tuż przed przerwą rzut rożny mieli rywale, ale Orłowcy przejęli piłkę i Kacper Szczurek minął szybko rywala po czym zagrał na wolne pole do Błażeja Brasia, a ten pędził na spotkanie z bramkarzem z własnej połowy boiska. Podobnie jak przy pierwszym golu, popularny Blazzik minął bramkarza i trafił do pustej bramki na 2:0.

Druga połowa rozpoczęła się od straty gola, MKS Trzebinia po sprytnie rozegranym rzucie rożnym trafiła do siatki na 2:1 i na boisku zrobiło się nerwowo. Podopieczni trenera Marka Pajki przetrzymali chwilowy napór rywali i skutecznie skontrowali, tym razem w polu karnym sfaulowany został Błażej Braś, a z jedenastki pewnie na 3:1 trafił Michał Mirochna. Ostatni gol to popisowe uderzenie kapitana Orła z rzutu wolnego, a dużą rolę odegrał w tej akcji Jakub Fąfara.

Orłowcy w najbliższą sobotę zmierzą się na wyjeździe z Hutnikiem Kraków, a rundę jesienną w Małopolskiej Lidze Juniorów zakończą domowym meczem z Garbarnią Kraków.

Orzeł Myślenice - MKS Trzebinia 4:1 (2:0)
Braś 22, 37, Mirochna 58 (k), 75

ORZEŁ: Kozaczyk - Irzyk, Orzechowski, Opryszek - Fąfara (81 Skoczylas), Leśniak (61 Kruczek), Szczurek (76 Kiebuła), Łabędzki (82 Płatek) - Braś (76 Sroka), Mirochna, Dziadkowiec (61 Pitak)