U17: Zagrali do końca, wygrana po szczupaku Żaka w ostatnich sekundach!

Juniorzy młodsi dzięki walecznej postawie i grze do końca zainkasowali ważne trzy punkty w starciu z Tramwajem Kraków w I lidze okręgowej. Orłowcy przeważali przez całe spotkanie, ale choć dwukrotnie prowadzili to rywale zdołali wyrównać. Niemniej jednak pomimo tego, iż skuteczność zawodziła, już w doliczonym czasie zdobyli efektownego gola za sprawą Krystiana Żaka, a zwycięstwo zadedykowali trenerowi Markowi Pajce w dniu urodzin.

Już w pierwszych fragmentach szanse na zdobycie bramki mieli aktywni w tym meczu Szymon Górka-Khafaga, Dawid Kruczek, czy Jakub Pitak. Nasze ofensywne trio przed przerwą do siatki nie trafiło, a wyręczył ich Michał Płatek, który po podaniu Dawida Kruczka minął obrońcę i strzelił na 1:0. Tuż po przerwie rywale wyrównali, ale Orzeł odzyskał prowadzenie, gdy Szymon Górka-Khafaga trafił do siatki bezpośrednio z... rzutu rożnego.

Tramwaj pomimo niewielu okazji znów doprowadził do remisu na niespełna kwadrans przed końcem i Orłowcy mogli pluć sobie w brodę, gdyż zaprzepaścili mnóstwo okazji podbramkowych. W końcowym fragmencie zmiana ustawienia i postawienie wszystkich sił na atak spowodowały kolejne okazje podbramkowe. Mieli je m.in. Filip Kowalkowski, czy Hubert Gołąb. Bramkę na wagę zwycięstwa udało się jednak zdobyć dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry. I to bramkę niezwykle efektowną.

Michał Płatek znakomicie dośrodkował z rzutu wolnego pomiędzy obronę, a bramkarza Tramwaju, natomiast Krystian Żak niczym Robin van Persie w meczu z Hiszpanią, rzucił się efektownym szczupakiem i głową strzelił na 3:2 dla Orła.

Orzeł Myślenice - Tramwaj Kraków 3:2 (1:0)
Płatek 22, Górka-Khafaga 53, Żak 90+4

ORZEŁ: Rutka - J.Górka, Miętka, Lech (68 Kowalkowski) - Nowak, Płatek, Żak, Piwowarczyk (78 Kania) - Kruczek (83 Trzciński), Górka-Khafaga, Pitak (61 Gołąb)