U15: Orzeł Myślenice wicemistrzem ogólnopolskiego Podhale Cup!

Trampkarze Orła Myślenice wzięli udział w ogólnopolskim turnieju Podhale Cup i zakończyli zmagania na drugim miejscu za drużyną RAP Radomsko. Co istotne turniej rozgrywano dla rocznika 2007 i 2008, natomiast drużyna Orła prowadzona przez trenera Marka Łacnego składała się tylko z zawodników urodzonych w roczniku 2008 i 2009. Tym większe gratulacje należą się za osiągnięty finalnie rezultat!

Orzeł Myślenice do Białego Dunajca wyjechał już w piątek, a zmagania piłkarskie zaczynał w sobotę od grupowych eliminacji. Los skojarzył podopiecznych trenera Marka Łacnego z drużynami RAP Radomsko, KS Mydlice Dąbrowa Górnicza, Zyndram Łącko, DAP Dębica i Chemik Kędzierzyn Koźle. W drugiej grupie rywalizowały Podhale Nowy Targ, Pcimianka Pcim, DIDI-Gol Rabka Zdrój, AS Progres Kraków oraz Młoda Orawa Jabłonka. Miał być też Widzew Łódź, ale ostatecznie na rozgrywki do Nowego Targu nie dotarł.

Co najważniejsze mecze rozgrywano na pełnowymiarowym boisku i po jedenastu zawodników, co było świetnym przetarciem w ramach przygotowań do rundy wiosennej bieżącego sezonu. Orłowcy nie zaczęli najlepiej, bo pierwszy mecz choć prowadzili 1:0, to przegrali z Chemikiem Kędzierzyn Koźle 1:2. Później już grali koncertowo, a najlepiej o tym świadczą kolejne wyniki: 5:0 z Zyndram Łącko, 1:0 z KS Mydlice Dąbrowa Górnika i 1:0 z DAP Dębica, co zapewniało awans do niedzielnych finałów i walki o końcowy triumf. Konsekwencji nieco zabrakło w starciu z RAP Radomsko, zakończonym wynikiem 6:0 i jak się później okazało, to ten mecz odebrał szanse na końcowy triumf w Podhale Cup. Warto jednak nadmienić, że rywale dysponowali praktycznie tylko zawodnikami o rok starszymi od graczy Orła Myślenice.

W niedzielnych finałach zagrały po trzy drużyny z najlepsze drużyny z grup eliminacyjnych, natomiast zaliczano wyniki osiągnięte w sobotę. Dlatego Orłowcy zaczynali z trzema punktami zdobytymi w konfrontacji z drużyną z Dąbrowy Górniczej, natomiast zaliczona była też porażka z Radomskiem. W finałowej części pierwszym rywalem była Pcimianka Pcim, tutaj Orzeł wygrał 2:1, później pokonał 2:0 DIDI-Gol Rabka Zdrój, by w swoim ostatnim meczu zremisować 1:1 z Podhalem Nowy Targ.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został playmaker Orła Myślenice Hubert Gołąb! Gratulacje!

Końcowa klasyfikacja - pierwsze miejsce zajął RAP Radomsko, drugie Orzeł Myślenice, a trzecie Podhale Nowy Targ. Na kolejnych miejscach uplasowali się KS Mydlice Dąbrowa Górnicza, Pcimianka Pcim, DIDI-Gol Rabka Zdrój, DAP Dębica, Zybdram Łącko, Orawa Jablonka, AS Progres Kraków oraz Chemik Kędzierzyn Koźle.

Orzeł Myślenice zagrał w składzie: Igor Matoga - Bartek Pulchny, Kacper Dudzik, Maks Szklarz, Kacper Kiebzak, Filip Kozubek, Szymon Płoszaj, Jakub Siatka, Igor Gaweł, Hubert Gołąb, Bartłomiej Brózda, Franek Nowacki, Antoni Hudaszek, Bartłomiej Bruzda, Adam Gracz, Wiktor Biela, Kacper Płaczkowiec, Szymon Cieśliński, Bartłomiej Majda. Trener Marek Łacny.

Komplet wyników: Podhale Cup 2023 - wyniki i tabele