U15: Dublety Nowackiego i Kiebzaka! Orzeł Piaski Wielkie pokonany!

Trampkarze Orła Myślenice wrócili na właściwe tory, pokonując pewnie drużynę Orła Piaski Wielkie 6:3 (2:2). Orłowcy choć prowadzili 2:0, to jeszcze przed przerwą stracili dwa gole i nie mogli być zadowoleni z przebiegu pierwszej odsłony. W drugiej drużyna trenera Marka Łacnego zagrała skuteczniej i odnotowała kolejne ważne trzy punkty.

Strzelanie rozpoczął Hubert Gołąb, który po indywidualnej akcji uderzył mocno pod poprzeczkę, nie dając szans bramkarzowi rywali. Kilka minut później świetnie pod polem karnym rywali odnalazł się Kacper Kiebzak, który najpierw kombinacyjnie zagrał do wbiegającego na czystą pozycję Kacpra Dudzika, a następnie dobił strzałem do pustej bramki jego uderzenie w słupek.

Dwubramkowe prowadzenie nieco rozluźniło myśleniczan i najpierw stracili gola po efektownym strzale z rzutu wolnego, a następnie po składnej akcji zespołu rywali. Na przerwę obie drużyny schodziły z remisem 2:2, który zwłaszcza biało-zielonych nie satysfakcjonował z uwagi na to, że rozpoczęli mecz od prowadzenia dwoma golami.

Druga połowa była jednak znacznie lepsza w wykonaniu podopiecznych trenera Marka Łacnego. Po dobrze rozegranej akcji, piłka powędrowała na 13-15 metr, gdzie strzałem z pierwszej piłki do siatki trafił Franek Nowacki, wyprowadzając myśleniczan na prowadzenie. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać, tym razem po akcji prawym skrzydłem Hubert Gołąb dograł do Igora Gawła, a temu pozostało dopełnić formalności strzałem do pustej bramki. 

Piąty gol to dośrodkowanie Franka Nowackiego z rzutu rożnego, a Kacper Kiebzak dołożył głowę, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu. Na 6:2 trafił Franek Nowacki mocnym strzałem, który wymusił błąd u bramkarza przeciwników, natomiast jeszcze w samej końcówce po zamieszaniu w polu karnym rywale zdobyli gola po rzucie rożnym.

Orzeł Myślenice - Orzeł Piaski Wielkie 6:3 (2:2)
Nowacki 2, Kiebzak 2, Gołąb, Gaweł

ORZEŁ: Matoga - Bruzda, Hudaszek, Siatka - Gaweł, Gołąb, Majda, Nowacki, Szklarz - Dudzik oraz Nalepa, Horabik, Jamróz, Kęsek, Kołodziejczyk

fot. Michał Kędzierski