U14: Efektowna akcja Aleksandra Świecha i Norberta Paszcza daje remis z Jordanem

Druga drużyna trampkarzy Orła Myślenice choć stratę zdołała odrobić, to nie udało się zadać decydującego ciosu w rywalizacji z Jordanem Zakliczyn. Rywale objęli prowadzenie w pierwszej połowie, a podopieczni trenera Ostapa Shpakivskyy'ego choć stworzyli mnóstwo sytuacji to długo nie mogli doprowadzić do remisu. Aż w końcu na kwadrans przed końcem znakomite dośrodkowanie Aleksandra Świecha efektownym strzałem z powietrza wykończył Norbert Paszcz i było 1:1!

Pierwsze minuty meczu przebiegały bardzo spokojnie, a w stosunku do ostatniego meczu z Tiger Hearts Mogilany (porażka 4:5) w składzie znaleźli się zawodnicy głównie z rocznika 2009, ale też dwóch debiutantów z młodzików - Józef Madej i Bartosz Płachta z rocznika 2010, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony!

Orłowcy mieli problemy w defensywie po prostopadłych podaniach graczy Jordana i to właśnie w takiej sytuacji stracili bramkę w 20. minucie spotkania. Po straconym golu Jordan został zepchnięty wręcz do defensywy, ale skuteczność zawodziła. Bardzo dobre okazje mieli Adrian Horabik i Bartosz Płachta, jednak żaden z nich nie zdobył gola, choć te sytuacje należy rozpatrywać w kategorii tych stuprocentowych. W drugiej połowie ilość sytuacji była jeszcze większa, ale znów brakowało precyzji lub spokoju w polu karnym rywala. W 65 minucie po znakomitej akcji Norbert Paszcz doprowadził do remisu 1:1. Dośrodkowywał z prawej strony Aleksander Świech, a wysoko bita piłka spadała na dalszym słupku, gdzie nadbiegający Norbert Paszcz przymierzył z powietrza do siatki.

Mecz zakończył się podziałem punktów i sporym niedosytem drużyny Orła Myślenice, która nie wykorzystała sporej przewagi w ofensywie.

Orzeł II Myślenice - Jordan Zakliczyn 1:1 (0:1)
Paszcz 65'

ORZEŁ: Matoga (Mentel) - Kęsek, Płaczkowiec, Majda, Cieśliński - Jamróz, Widła, Żądło - Świech, Horabik, Kołodziejczyk oraz Płachta, Madej, Fijoł, Paszcz, Oramus, Cygan