Orzeł Myślenice rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej

W poniedziałek 17 stycznia pierwsza drużyna Orła Myślenice rozpocznie zimowe przygotowania do rundy wiosennej. W planie podopiecznych trenera Kamila Ostrowskiego jest osiem meczów kontrolnych z przeciwnikami zarówno z IV ligi, jak również ligi okręgowej i A klasy.

Orłowcy trenować będą zarówno na swoich obiektach, jak również boisku ze sztuczną nawierzchnią na Zarabiu, gdzie rozegrają większość meczów sparingowych. Podczas przedwiosennych treningów zawodnicy Orła skorzystają również z klubowej siłowni w Orzeł - Centrum Treningowe, a planowane są ponadto zajęcia w terenie, czy odnowa biologiczna. 

Jednym z wyzwań na początek okresu przygotowawczego będzie sprowadzenie do klubu bramkarza, po zawieszeniu rękawic na kołku przez Marka Pajkę. Pierwszy trening Orła zaplanowano na poniedziałek 17 stycznia o godz. 19:00 na obiektach Orła Myślenice.

W okresie przygotowawczym Orłowcy zagrają mecze sparingowe z Prądniczanką Kraków, Pcimianką Pcim, Orkanem Szczyrzyc, Sokołem Słopnice, Pogonią Kraków, Wolnymi Kłaj, Wiślanką Grabie, a brakującym na grafice ostatnim przeciwnikiem będzie Bronowianka Kraków.

- Okres przygotowawczy rozpoczniemy od badań motorycznych, które już przed rokiem robiliśmy również we współpracy z CoachConsulting - testy potencjału motorycznego sportowców. W oparciu o ich wyniki ustalimy plan treningów grupowych oraz indywidualnych. Treningi siły, których objętości będą zmienne, w zależności od mikrocyklu, prowadzone będą pod fachowych okiem Łukasza Kucharczyka z Orzeł - Centrum Treningowe. Mam nadzieję i głęboką wiarę w to, że świadomość i motywacja zawodników będzie na odpowiednim poziomie, dzięki czemu nasza praca na pewno przyniesie odpowiednie efekty w nadchodzącej rundzie wiosennej. Dla naszej drużyny każdy mecz, czy to kontrolny, czy też ligowy to mocna dawka wiedzy i doświadczenia, które w oparciu o odpowiednie wzorce starszych zawodników mocno wpływają na rozwój młodzieży, która stałe jest wprowadzana do seniorskiej piłki - mówi Kamil Ostrowski, trener pierwszej drużyny Orła Myślenice.

Kontakt z trenerem Kamilem Ostrowskim: 509358114