Lider skuteczny po przerwie, porażka Orła na koniec rundy!

W ostatnim meczu ligowym zawodnicy Orła Myślenice udali się na wyjazdowe starcie z liderującym w tabeli zespołem Zjednoczonych Złomex Branice. Rywale nieco podrażnieni ostatnimi niepowodzeniami chcieli zrobić wszystko, by zimę spędzić w fotelu lidera i dzięki swojej determinacji oraz skuteczności w drugiej połowie zgarnęli komplet punktów, wygrywająć 4:1 (1:1).

Orła na prowadzenie wyprowadził Mateusz Mistarz, korzystając celną główką z dośrodkowania Adriana Kasprzyka. Myśleniczanie mogli pójść za ciosem, ale w dogodnej sytuacji pudłowali Artur Mistarz i Bartłomiej Gromala. Przed przerwą Złomex wyrównał, gdy myśleniczanie stracili piłkę na własnej połowie, a zespołową akcję celnym strzałem wykończył Chryszczenko.

W drugiej odsłonie Złomex poszedł za ciosem i w przeciągu kilku minut zdobył dwa gole. Najpierw Arkadiusz Chlebowski minął Adriana Kasprzyka i przymierzył w długi róg, a następnie po dośrodkowaniu z lewej strony mocno uderzył głową, nie dając szans Karolowi Obłazie. W międzyczasie bramkarz rywali odbił sprytny strzał Artura Mistarza, a Mateusz Mistarz nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem i zamiast 3:2, zrobiło się 4:1, bowiem po akcji Grzegorza Biernacika hat-tricka skompletował Arkadiusz Chlebowski, ustalając wynik na 4:1.

Orzeł w tym roku rozegra jeszcze jedno spotkanie o stawkę, w sobotę 13 listopada o 13:00 na stadionie Dalinu Myślenice podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego zmierzą się w finale Pucharu Polski z Jordanem Zakliczyn.

Zjednoczeni Złomex Branice - Orzeł Myślenice 4:1 (1:1)
M.Mistarz 26

ORZEŁ: Obłaza - Biela (70 Pilch), M.Mistarz, Kasprzyk, Górka - Gromala, Depta (63 Suder), Moskal, Ponomarenko (70 Olesek) - A.Mistarz (75 Irzyk), Bałucki