Johny razy dwa, Orzeł pokonuje Jordan!

John Echezona Ezeh strzelił w drugiej połowie meczu Orła Myślenice z Jordanem Zakliczyn dwa gole i zapewnił biało-zielonym zwycięstwo 2:0 (0:0). Podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego kontrolowali przebieg tego meczu, jednak mieli na uwadze jak groźni na własnym obiekcie są gracze Jordana Sum Zakliczyn. O losach spotkania i wygranej Orła zdecydowały dwa trafienia nigeryjskiego napastnika.

W pierwszej połowie obie ekipy miały swoje dogodne sytuacje, jednak schodziły na przerwę z bezbramkowym remisem. Początek drugiej odsłony za to zdecydowanie należał do Orła - o ile niecelne próby Artura Mistarza i Johna Echezony były dopiero ostrzeżeniem, to później po zespołowej akcji właśnie ta dwójka odegrała kluczowe znaczenie przy otwarciu wyniku. Popularny Raziu zagrał na prawe skrzydło do Johnego, ten w pełnym biegu "na zamach" zwiódł obrońcę i precyzyjnym strzałem w długi róg trafił na 1:0.

Gracze Jordana najgroźniejsze okazje mieli po stałych fragmentach gry, próbowali też z dystansu, jednak bardzo niecelnie. Tu należy pochwalić szyk defensywny Orła, który nie pozwolił rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Ważna dla bezpiecznej końcówki meczu Orłowców była akcja zakończona bramką na 2:0. Jakub Moskal zagrał prostopadle do Johna Echezony, a Nigeryjczyk pomimo tego, że był ściągany za koszulkę do parteru przez defensora rywali, zdołał oddać strzał i o ile nie był on zbyt precyzyjny, o tyle świeżo piaskowane boisko Jordana zrobiło psikusa bramkarzowi i niski kozioł spowodował, że piłka trafiła do siatki.

Jordan Sum Zakliczyn - Orzeł Myślenice 0:2 (0:0)
Echezona 49, 62

ORZEŁ: Obłaza - M.Mistarz, Serafin, Moskal - E.Bałucki (78 Wyroba), Kyrylov, Topa (63 Mirochna), Suder (71 Biela) - Ponomarenko (71 G.Bałucki), Echezona (78 Braś), A.Mistarz (63 Depta)