Gromi wraca na kierownicę, błyskawiczne gole i wygrana z Zielonką!

Orzeł Myślenice w starciu domowym z Zielonką Wrząsowice wyszedł na prowadzenie nim upłynęła pierwsza minuta. Tak błyskawicznie strzelony gol przez Artura Mistarza pozwolił już od samego początku kontrolować to spotkanie podopiecznym trenera Kamila Ostrowskiego, którzy ostatecznie wygrali 3:1 (2:0). Wynik jednak mógł, a nawet powinien być bardziej okazały...

Ważnym momentem był powrót na boisko dwóch rekonwalescentów - Bartłomieja Gromali, który wraca do regularnych treningów po zabiegu operacyjnym, a także Sebastiana Oleska, którego z gry w ostatnim czasie wykluczyła kontuzja nogi, która wymagała założenia kilkunastu szwów. Cieszymy się, że możemy widzieć tę dwójkę z powrotem na zielonej murawie!

Jak już wspomnieliśmy wynik otworzył już w pierwszej akcji Artur Mistarz. Orłowcy podeszli do rywali agresywnym pressingiem, piłkę przejął Emil Bałucki i dośrodkował na głowę Artura Mistarza, a popularny Raziu trafił do siatki na 1:0. Później po dwójkowej akcji Johnego Echezony i Krzysztofa Górki, ten drugi strzelał na bramkę, a piłka nastrzeliła rękę stojącego w linii strzału defensora Zielonki. Sędzia wskazał na wapno, a z jedenastki pewnie do siatki trafił Emil Bałucki i było 2:0.

Jeszcze przed przerwą co najmniej trzy okazje zmarnował Artur Mistarz, dwa razy pudłował Johny Echezona, a w odpowiedzi na rażącą nieskuteczność gracze Zielonki stworzyli jedną okazję, której nie zdołali jednak wykorzystać. Po przerwie wynik na 3:0 podwyższył John Echezona, finalizując podanie Artura Mistarza, ale później Orłowcy znów pudłowali na potęgę - tylko wymienić możemy sytuację Marka Ponomarenki, Artura Mistarza, czy Sebastiana Oleska. Z rzutu wolnego bliski powodzenia był też Grzegorz Bałucki. W samej końcówce po rzucie rożnym Zielonka Wrząsowice strzeliła honorową bramkę, a chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Orzeł Myślenice - Zielonka Wrząsowice 3:1 (2:0)
A.Mistarz 1, E.Bałucki 19 (k), Echezona 54

ORZEŁ: Shpakivskyy - Żak, Serafin, Moskal (72 Olesek) - Kyrylov, K.Górka (46 G.Bałucki), Suder (61 Ponomarenko), Topa (61 Gromala) - E.Bałucki (72 Mirochna), Echezona, A.Mistarz